14. dan, novice, posodobitve, medalje, dogodki, posodobitev Christine Simanuskaya, poškodba Luce Dončića, Slovenija proti Avstraliji Boomers

Ameriški tekači se soočajo z najhujšimi olimpijskimi igrami v zgodovini, ne da bi lahko na igrah v Tokiu osvojili niti eno zlato medaljo.

Ko je pred dvema letoma na svetovnem prvenstvu v Dohi padla zavesa, so bile ZDA pripravljene na novo dobo prevlade.

Christian Coleman je osvojil zlato na 100 metrov, Nova Liles je imela izjemno zmago na 200 metrov, ameriška ekipa pa je Katar zapustila s 14 zlatimi medaljami.

Toda Američani se soočajo s preiskavo, kaj je šlo narobe v Tokiu, kjer je prvič v olimpijski zgodovini možnost, da Američani ne bodo osvojili zlate medalje.

Avstralski ovoj: Dva zlata v 10 minutah, veličasten desetletni bron 13. dan

Hawk-ing Crazy: Cookpuras po poznem žrebanju izgubi zlato, druga priložnost pri streljanju VAR

Hoops: Boomerjev sanjski začetek postane sanjski, saj ekipa ZDA uničuje upanje za zlato medaljo

Čeprav so Američanke na progi osvojile dve zlati medalji, so moški doslej prihajali s praznimi rokami, 400-metrska atletinja Sidney McLaughlin in najstniška 800-metrska zvezdnica Atting Mu.

Na olimpijskem stadionu je na žgočem soncu usahnilo upanje ameriških moških v medaljo.

Trevon Promel je prispel v Tokio in postal prvi Američan, ki je od leta 2004 osvojil zlato medaljo na 100 metrov, a se ni uvrstil niti v finale.

Svetovni prvak Liles je podobno želel osvojiti krono na 200 metrov, a se je moral spopasti z bronom.

V teku na 110 m z ovirami je še enega svetovnega prvaka, Grand Hollowayja, razburil Hansley Parchment iz Jamajke, Roya Benjamina pa je norveški Carsten Warhome izločil iz 400 m ovire.

Clayton Murphy, ki se ni uspel uvrstiti v Tokio, je na 800 m, ki ga je v Tohio zmagal Donovan Fraser iz ZDA, končal kot zadnji.

READ  Nikoli ne sprejmi neuspeha - Daily Evergreen

Slab tek se je nadaljeval na 1.500 metrih, kjer je v polfinalu izpadel zlati olimpijski medalist 2016 Matthew Centrovitz.

Nadir je prispel v četrtek, moški štafetni štafeti 4×100 m pa v polfinalu ni uspel in je na šestem mestu z buggy izvedbo.

Prvič v olimpijski zgodovini se ZDA niso uspele uvrstiti v finale 4×100.

Ameriška šprinterska velikana Carl Lewis in Michael Johnson sta bila ogorčena na štafetnem prikazu.

“To je popolnoma neprijetno in popolnoma nesprejemljivo za ameriško ekipo …” je na Twitterju zapisal Lewis, medtem ko je Johnson kasneje to označil za “neprijetno in smešno.” Ameriški športniki so izgubili razlago, kaj je v Tokiu šlo narobe.

Nekateri se sprašujejo, ali je odločitev ZDA, da zaradi pomislekov Govt-19 prekine predolimpijski tabor na Japonskem, spodkopala izdelke ekipe.

Potem ko smo v četrtek v finalu zasedli četrto mesto, smo v četrtek povedali 400 -metrski tekač Michael Cherry.

“Vse druge ekipe so imele trening kamp, ​​vendar to ni razlog. Še vedno pričakujemo, da bomo prišli sem in uresničili, kar želimo. To se zdaj ne dogaja.”

10-sekundni športnik, shranjen z opozorilom

Dva beloruska trenerja sta se uvrstila na olimpijske igre v Tokiu, potem ko sta domnevno kritizirala uradnike ekipe, ker so poskušali sprinterja odleteti domov.

Mednarodni olimpijski komite je dejal, da je Arthurju Shimaku in Juriju Mysevichu preklical poverilnice in da sta zapustila olimpijsko vas.

Christina Simanuskaya, ki je poiskala zaščito, da prepreči vstop letala v hišo, je ta teden dejala, da preiskuje vlogo para v tem primeru.

24-letni športnik je bil v središču diplomatske drame. (Fotografija: Vojtech Radwansky / AFP)Vir: AFP

Dejal je, da se boji za svoje življenje, če se bo prisiljen vrniti v Belorusijo, ki je obkrožena s političnimi preobrati in zatiranjem nestrinjanja po spornih volitvah, ki so lani na oblast pripeljale mogočnega Aleksandra Lukašenka.

Simanuskaya je za Reuters povedal, da ga je rešil 10-sekundni telefonski klic z babico.

“Babica me je poklicala, ko so me že peljali na letališče,” je dejal.

“Pravzaprav sem imel 10 sekund. Poklicala me je in mi rekla:” Prosim, ne vračaj se v Belorusijo, ni varno, “je dejal.

“To je to, odrezala je.”

Simanuskaya je bila ena od več kot 2000 beloruskih športnic, ki so podpisale odprto pismo, v katerem pozivajo k novim volitvam in izpustitvi političnih zapornikov.

Toda njena težava v Tokiu je nastala potem, ko je objavila na Instagramu in kritizirala svoje trenerje, da so se prijavili na dirko, ne da bi jo predhodno obvestili.

MOK je dejal, da bosta imela trenerja “priložnost poslušati”, vendar so proti njim ukrepali “v interesu športnikov” iz Belorusije v Tokiu.

Organizatorji v Avocard Medals Blunder

Organizatorji olimpijskih iger so se morali prisiliti, da se opravičijo, ker so ukrajinske medalje za umetniško plavanje zamenjali za člane ekipe olimpijskega komiteja Rusije.

Zmagali sta ruski igralki Svetlana Romashina in Svetlana Kolsnishenko, zmagali pa sta Ukrajinki Marta Fedina in Anastasia Savzuk.

Ukrajinski duo so na odru napovedali kot člane ROC.

Bronasti medalji sta bili Ukrajinka Marta Fidina in Anastasia Savsuk. (Fotografija Attila Gispendek / AFP)Vir: AFP

“To je izključno operativna napaka,” je dejala predstavnica organizacijskega odbora Masa Tanaka.

»Kliče francoski jezik [of medallists] Ekipa bi morala reči Ukrajina, namesto tega pa ROC.

Diplomatske napetosti med državama so napako še povečale.

Ukrajina in Krim sta bili med zimskimi olimpijskimi igrami v Sočiju leta 2014 priključeni Rusiji.

Krim po mednarodnem pravu že več kot sedem let velja za ukrajinsko ozemlje.

To je še ena boleča točka na Krimu, kar dokazujejo pritožbe ruskih uradnikov, potem ko je ukrajinska ekipa nosila dres na Euro 2020.

Namestitev rokoborbenega čolna s trditvami

Igra je potekala čez noč v rokoborbi, potem ko je kazahstanski rokoborec Noorislam Sanayev med porazom v polfinalu ugriznil indijsko Tahijo.

Tahiya je v polfinalu zmagala z 9-7 in ujela finale moškega v prostem slogu do 57 kg.

Zdaj bo začela preiskava Sanaye, ki se sooča z možnostjo disciplinskega ukrepanja.

Letalo Posi blagovnih znamk AOC „nesprejemljivo“ | 03:16

“Ravija je bolelo, ko se je vrnil iz Boylea, a so mu dali ledeno oblogo. V redu je. Bolečina je popustila. Zasluži si finale in ni težav,” je za PTI povedal član indijske rokoborbe.

Pravila osebnosti državnega rokoborbe UWWW ne dovoljujejo vlečenja las, ušes, genitalij, stiskanja kože, grizenja, zvijanja prstov ali prstov nasprotnikov.

Pravilo določa, da so “te splošne prepovedi dovoljene glede na resnost prekrška (diskvalifikacija, opozorilo-1 (2) točka ali ustno opozorilo)”.

“Po tekmi proti športniku se lahko naložijo disciplinske sankcije.”

Trump zažge žensko nogometno reprezentanco

Morda svojega Maradonasa ni poznala iz svojega Mar-a-Lagosa, vendar je Donald Trump v četrtek izstopil kot nogometni strokovnjak in raztrgal “levičarske manijake” reprezentance žensk, ker so izgubili olimpijsko zlato. Vstala. ”

Nekdanji predsednik, ki je na shodu pred igrami v Tokiu spodbujal svoje privržence, je v izjavi zmotno namigoval, da ženske med tekmovanjem niso zagovarjale državne himne.

“Če naša nogometna reprezentanca, ki bi jo vodila ekstremistična skupina levičarskih fanatikov, ne bi bila budna, bi namesto bronaste osvojili zlato medaljo.

Svetovni prvaki so premagali Avstralijo s 4: 3 in se uvrstili na tretje mesto, zmagovalka dvojnega zadetka Talismana Megan Robino pa je za funkcijo LGBT osvojila svetlo barvano, posekano pričesko.

Amerika je prišla na vrh Modildas, a Trump še ni bil navdušen. (Fotografija Tiziana FABI / AFP)Vir: AFP

Toda Trump ni razpoložen, da bi Robinhu, enemu od mnogih homoseksualcev v ekipi, čestital za osvojeno težko medaljo na svojem turnirju v Swanchangu pred upokojitvijo.

“Vigilante morajo zamenjati s domoljubi in znova začeti zmagovati,” je jezno dejal Trump.

“Ženska z vijoličnimi lasmi se grozno igra in preveč časa razmišlja o ekstremno levi politiki, ne da bi opravljala svoje delo!”

Polemika ni nič novega. Robinho, ki je leta 2019 igral v zmagi na svetovnem prvenstvu v ZDA, je že dolgo odkrit Trumpov kritik, ki ga je v lanskem intervjuju za Vice TV označil za “belega nacionalista”.

Junija 2019 je Trump sovražil zvezdo in rekel, da v Belo hišo ne bo prišel, dokler ni njegov prebivalec.

Megan Robino je dosegla dva zadetka, a Trump je dejal, da je igrala grozno. (Fotografija Francois Paddy / Getty Images)Vir: Getty Images

“Ne morem nehati jokati”: olimpijska slava dostojnega kivija

Velotrom je nova kraljica na Novi Zelandiji.

Ellis Andrews je v četrtek zvečer na ženskem Kirinu osvojila neverjetno srebrno medaljo, v finalu je navdušila.

21-letnik je rekel, da mora to narediti zelo težko-prihajajoč z zadnje strani igrišča-in ekipa dveh ukrajinskih kolesarjev se je morala boriti s triki.

A ko je to nadaljeval v Tokiu, je Andrews v dveh zadnjih krogih osvojil srebro, 0,061 sekunde srebro nad nizozemskim kolesarjem Shaneom Brospenninksom.

Prva kolesarska medalja Nove Zelandije na teh igrah, dva najbolj impresivna dneva vožnje v Christchurchu.

Srebrna dobitnica Elles Andrews iz Nove Zelandije. (Fotografija Peter PARKS / AFP)Vir: AFP

“Nisem mogla nehati jokati,” je povedala za Sky Sports.

“Mislim, da moram v kirinu doseči popolno ravnovesje med fizičnim naporom in taktično aktivnostjo. Da bi to dosegel danes in dobil srebrno medaljo, sem ponosen nase. Neverjetno je, da se s tega prvenstva uvrstiš s srebrno medaljo .

Andrews se je pred tem zelo potrudil, da je v svojem polfinalu zasedel drugo mesto, potem ko so ga spustili v hrbet, pa so ga potisnili trikrat hitreje.

50 minut pred dirko in odločevalcem je vedno vplivalo, vendar je Andrews nekako premagal utrujenost.